Време-Сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
113

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 1 до 10 степени. Утре ќе биде  сончево со мала облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 5 до 13 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари