Време-Сончево со мала до умерена облачност и ветровито

- Македонија
169

Наутро студено за овој дел од годината, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност претежно во северните делови. Ќе дува слаб до умeрен ветер од јужен правец, само во западните делови ветерот ќе е западен и повремено ќе засилува. УВ=6. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 18 до 25 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари