Игор Стефановски-Иџе стана европски вицешампион во генералниот пласман на шампионатот во Хрватска

- Спорт
93

Најдобриот македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе победи на последната трка на Европскиот ридско-планински шампионат која се возеше во Бузет, Хрватска.

Со оваа победа Иџе ја освои европската вицешампионска титула во генералниот пласман.

Facebook Коментари