Време- Сончево со мала до умерена облачност и ветровито

- Македонија
44

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 4 до 10 степени.

Утре ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта со локални врнежи претежно од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 4 до 12 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари