Време-Сончево со мала до умерена облачност и ветровито

- Македонија
105

Претпладне понекаде вдолж Повардарието ќе засилува северен ветер. Преку денот ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и ќе дува слаб до умерен ветер од северен до северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 4 до 10 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари