Време-Сончево со мала до умерена облачност, попладне и во текот на ноќта врнежи од снег

- Македонија
74

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 5 до 12 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари