Време- Сончево со слаб до умерен ветер

- Македонија
65

Денеска ќе преовладува сончево време со слаб до умерен североисточен ветер. УВ=9. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 33 степени. Утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен источен ветер. УВ=9. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 28 до 35 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари