Време: Сончево со умерена облачност

- Македонија
102

Денеска ќе преовладува сончево  време со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 26 до 32 степени. Утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 25 до 32 степени.

Facebook Коментари