Време: Сончево со умерена облачност и потопло

- Македонија
68

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утре ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а повремено засилен ветер од западен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 14 до 20 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари