Време- Сончево со умерена облачност и потопло

- Македонија
147

Денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла по котлините. До петок ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе бидат позитивни, а дневните во значителен пораст, информираат од УХМР.

Facebook Коментари