Време: Сончево со умерена облачност и топло

- Македонија
78

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. На места ќе има услови за краткотрајна појава на дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 18 до 24 степени. Утре ќе преовладува сончево и топло со мала до умерена облачност, попладне во западните делови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 18 до 26 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари