Време- Сончево со умерена облачност, по котлините магла

- Македонија
51

Денеска по котлините во поголемиот дел од денот ќе има појава на магла и ниска облачност, а во останатите делови ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 1 до 12 степени. Утре ќе биде претежно сончево, по котлините со појава на магла, особено претпладне. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 6 до 14 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари