Работник e тешко повреден при изградбата на автопатот Кичево-Охрид

- Хроника
203

На 20.06.2019 околу 13.15 часот во СВР Охрид било пријавено дека во селоТребеништа, охридско, при отстранување на стара инсталација од столб за изградба на автопатот Кичево-Охрид, Ј.М.(34) од Битола се здобил со тешки телесни повреди. Тој бил пренесен и задржан во болницата Св.Еразмо во Охрид. Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид. 

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари