Време-Сончево и тивко со мала до умерена облачност

Денеска ќе преовладува сончево и тивко време со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 3 до 10 степени. Утре ќе преовладува сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб претежно северен ветер. Во котлините ќе има услови за појава на утринска магла. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 4 до 12 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари