Ајакс славеше против Јувентус со 2:1

- Спорт
74

Во вчерашниот натпревар Јувентус беше елиминиран откако загуби од Ајакс со 2:1 на домашен терен.

Италијанскиот тим поведе во 28та минута од натпреварот со голот на Кристиано Роналдо, а победа за тимот на Ајакс донесоа Ван Де бек во 34та и Де Лихт во 67та минута.

Со овој епилог, Ајакс заслужено продолжува во следната фаза од натпреварувањето.

Strugaonline

фото: aрхива

Facebook Коментари