Вардар загуби од Мешков Брест

- Спорт
46

Ракометарите на Вардар вчера загубија од Мешков Брест со резултат 22-24 во првото коло од ЕХФ лигата на шампионите.

Без разлика на резултатот Вардарци покажаа одлична игра

Голманот Борко Ристовски одбрани 12 топки, а Марко Вујин постигна 6 гола и Кристијан Дисингер постигна 4 гола.

Strugaonline

фото: РК Вардар

Facebook Коментари