390 лица во земјава казнети поради неносење маски

- Македонија
68

Во текот на изминатото деноноќие (3-ти/4-ти август) на територијата на Република Северна  Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 390 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со COVID-19

Извор: МВР

Facebook Коментари