Oд полноќ дизелот поевтинува, цената на бензините не се менува

- Македонија
74

Според последната одлука на Регулаторна комисија за енергетика, дизел горивото поевтинува за 2 денари, додека цените на бензините остануваат исти.

Ова се следните цени кои стапуваат на сила од полноќ:

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 84,50 (денари/литар) – Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 87,00 (денари/литар) – Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 90,00 (денари/литар) – Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 86,50 (денари/литар) – Мазут М-1 НС – 50,391 (денари/килограм)

Facebook Коментари