Време-Променливо облачно со сончеви периоди

- Македонија
33

Наутро студено, преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Во текот на попладнето облачноста ќе се намали. Ќе дува умeрен до засилен ветер од северен правец, поизразен долж Повардарието. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 12 до 21 степен.

Извор:УХМР

фото: Strugaonline

Facebook Коментари