Време: Облачно со дожд и сончеви периоди

- Македонија
71

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 18 до 21 степен. Утре ќе биде променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град.

Стабилизација на временската состојба се очекува од сабота.

Извор: УХМР

Facebook Коментари