Време: Облачно со нови врнежи од снег

- Македонија
32

Денеска ќе преовладува облачно време со врнежи од снег, повеќе во западните и северните делови. Снежната покривка во овие делови дополнително ќе се зголеми за 10 до 20 см. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од -1 до 3 степени. Утре ќе преовладува сончево време со умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи во интервал од -10 до -3 степени, а максималната дневна од -4 до 3 степени.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари