Време-Облачно со повремени локални врнежи од дожд

- Македонија
40

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умeрен, долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 12 до 21 степен.

 

Facebook Коментари