Време- Облачно со слаб локален дожд, на планините снег

- Македонија
141

Денеска ќе преовладува умерено до значително облачно време со слаб локален дожд, а на планините со снег. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 5 до 10 степени. Утре ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот со врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува умерен јужен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 7 до 13 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари