Време-Облачно ветровито и студено

- Македонија
30

Наутро студено и ветровито. Преку денот ќе биде облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег, а понекаде во долините е можен слаб дожд. Дневната температура ќе се движи во интервал од 6 до 11 степени. Утре претпладне променливо облачно и студено, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб претежно северен ветер.

Извор: УХМР

Facebook Коментари