Време- Претежно сончево со температура од 12 до 17 степени

- Македонија
53

Денеска ќе преовладува претежно сончево време, во утринските и претпладневните часови по одделни котлини со појава на магла. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 12 до 17 степени. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност, која во текот на денот ќе се зголемува. По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 9 до 15 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари