Време-Променливо облачно и посвежо со локален дожд

- Македонија
52

Денеска ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со слаб локален дожд. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северен правец. УВ=6. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 19 до 26 степени. Утре ќе биде променливо облачно со слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. УВ=6. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 19 до 28 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари