Време-Променливо облачно со локален дожд, на повисоките планини снег

- Македонија
225

Променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини во западните делови со повремен локален снег. Попладне на повеќе места ќе има сончеви периоди. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од западен и северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 18 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари