Време- Променливо облачно со сончеви периоди

- Македонија
65

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди,  во јужните делови ќе има локални врнежи од дожд. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 15 до 19 степени. Утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од југозападен правец со максимална дневна температура од 15 до 20 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари