СЕХА Газпром лига -РК Вардар славеше над Мотор Запорожје

- Спорт
136

Вардар е нов лидер во А групата на СЕХА Газпром лигата откако во дербито го победи Мотор Запорожје со 44-37 (20-19). „Црвено-црните“ имаат шест победи во седум натпревари сезонава. Тимур Дибиров постигна 11 гола од 13 обиди, а Иван Чупиќ имаше реализација 9/9. 

Извор и фото: РК Вардар

Facebook Коментари