Време-Променливо облачно со врнежи од дожд

- Македонија
128

Денеска ќе преовладува променливо облачно време, на повеќе места ќе има врнежи од дожд, особено претпладне во западните делови. На планините над 1800 м.н.в. врнежите ќе бидат од снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 10 до 17 степени. Утрото утре ќе биде претежно ведро и студено, преку денот сончево и посвежо со мала облачност. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 6 до 14 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари