Време: Сончево и многу топло

- Македонија
112

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе има вредност 9, а дневната температура ќе се движи во интервал од 31 до 39 степени. Утре ќе биде сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од североситочен правец. УВ индексот ќе има вренодст 9, а максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 29 до 37 степени.

Facebook Коментари