Време: Сончево и топло, попладне пороен дожд и ветер

- Македонија
84

Денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот ќе има вредност 8, а дневната температура ќе се движи во интервал од 27 до 35 степени. Утре ќе биде сончево и многу топло.Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ индексот ќе има вредност 9, а максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 30 до 38 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари