Време-Сончево и топло со мала до умерена облачност

- Македонија
48

Денеска ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 29 до 35 степени. Утре ќе бисе сончево и топло со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од југозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 28 до 36 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари