Време-Сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
67

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 14 до 22 степени.

Facebook Коментари