Време-Сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
49

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, најизразен долж Повардарието. УВ=6. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 20 до 27 степени. Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието. УВ=7. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 22 до 31 степен.

Извор: УХМР

Facebook Коментари