Време-Сончево со мала до умерена облачност, во западните делови краткотраен дожд

- Македонија
178

Наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност, во западните делови со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умeрен ветер претежно од северен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал д 16 до 23 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари