Време: Сончево со умерена облачност

- Македонија
81

 

Денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Утре во попладневните часови ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер, претежно во западните делови. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 33 степени. Утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец и со услови за краткотрајна нестабилност попладне на западот. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 34 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари