Време: Сончево со умерена облачност

- Македонија
124

Денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност, по одделни котлини со утринска магла. Повеќе облачност ќе има во источните делови каде ќе има и повремен дожд. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 11 до 16 степени.

Утре ќе биде променливо облачно, по одделни котлини со утринска магла и ниска облачност. Дневната температура ќе се движи во интервал од 10 до 16 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари