Време-Сончево со умерена облачност и ветровито

- Македонија
22

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 5 до 13 степени. Утре утрото ќе биде ведро и студено, а преку денот сончево и тивко. Дневната температура ќе се движи во интервал од 9 до 15 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари