Време: Сончево со умерена облачност, на запад слаби врнежи од снег

- Македонија
124

Денеска во  западните делови од земјава ќе има услови за слаб снег а во другите делови ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен северен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од -3 до 3 степени. За време на викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со услови за појава на магла по котлините. Утринските температури ќе бидат длабоко под нулата, на места ќе паднат и до 17 степени под нулата. Максималната дневна температура утре ќе се движи во интервал 0д -7 до 2 степени.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари