Горан Папаз го промовира новиот сингл ,,Сакана“ на кој му гостува Дамјан Пејчиноски

- Музика
409
По успешната соработка за ,,Овој момент“ на Папаз и Влатко Стефановски, на најновиот сингл на Папаз му гостува маестралниот Дамјан Пејчиноски кој направи оваа композиција да звучи уште поубаво.
Насловот на синглот е ,,Сакана“ и како и за претходните, Папаз работи со истиот тим.
Гоце Симоноски го направи аранжманот и целосната продукција, Саксофонот е снимен во студиото Гроздановски а музиката е на Горан Папаз.
Со овој сингл Папаз и неговиот тим ви посакуваат среќни празници

Strugaonline

Facebook Коментари