Горан Папаз со одлична преработка на хитот ,,Го молам ноќва небото да ми те врати“ од Тоше Проески

- Музика
221

Познатиот македонски саксофонист Горан Папаз сними обработка на големиот хит на легендарниот Тоше Проески,  „Го молам ноќва небото да ми те врати“.

“Како продуцент и гитарист на песната се потпишува Танче Гроздановски, пијаното го отсвире Иван Еминовиќ а вокалот е на Андреа Гроздановска. Маестро Григор Копров кој е автор на музиката и еден од најдобрите текстописци кај нас, Огнен Неделковски, несебично дадоа дозвола за да се направи оваа преработка. Песната се снимаше во студиото Гроздановски” -информираат од тимот на Папаз.

Strugaonline

Facebook Коментари