(ВИДЕО) Горан Папаз и Ербил Џемоски со нов заеднички сингл “You Hate Me”

- Музика
219

По првата успешна соработка на песната One More Life која има речиси 70.000 стриминзи на  Spotify, Џемоски и Папаз изработија нов заеднички сингл која го носи насловот You Hate Me.

Аранжманот и продукцијата се на продуцентот Ербил Џемоски а музиката е заедничка на двајцата музичари.

Песната е издадена од американската продуцентска куќа Road Story Records.

Погледнете го видеото на „You Hate Me“:

StrugaOnline

Facebook Коментари