(ВИДЕО) Тамара Грујоска ќе ја претставува Македонија на Детска Евровизија со „Кажи ми, кажи кој“

- Музика
663

Македонската претставничка на овогодинешната детска Евровизија, Тамара Грујовска, ја промовира евровизиската песна насловена  „Кажи ми, кажи кој“.

Станува збор за моќна балада што ја компонираа Дарко Димитров и Роберт Билбилов, а текстот го напишаа Роберт Билбилов и Коста Петров.

Тамара  беше избрана за македонски претставник на аудиција во мај годинава.

Детската Евровизија ќе се одржи на 26 ноември во Франција.

 

Strugaonline

Facebook Коментари