Германија и Данска со убедливи победи го отворија СП 2019

- Спорт
114

Светското првенство во ракомет 2019-та започна со убедливи победи на домаќините Германија и Данска. Германција славеше против Ј. Кореја со 30-19 , а Данците беа уште поубедливи против Чиле и славеа 39-16.

Македонија својот прв натпревар го игра денеска во 15:30 часот со селекцијата на Јапонија.

Strugaonline

Фото: Сител тв

Facebook Коментари