КЛ7 Лазаров пријави екипа за Првата лига

- Спорт
224

Клубот што е во сопственост на Кире Лазаров, КЛ7, кој минатата сезона се натпреваруваше во младинските категории, во новата сезона ќе пријави екипа и во сениорска конкуренција. КЛ7 ќе биде дел од Првата лига што минатата година имаше 16 екипи учесници. Покрај овој нов тим, има најава и за уште неколку нови, по што ќе се разгледува и системот на натпреварување доколку има повеќе од 16 екипи.

Целиот текст можете да го прочитате на следниов ЛИНК

Извор: 24 ракомет

Facebook Коментари