Македонија на домашен терен загуби од моќната Германија

- Спорт
97

Во 8. квалификациско коло за СП 2022 Македонија убедливо загуби од Германија со 0:4 на домашен терен.

Избраниците на Боби Милевски се држеа добро во првото полувреме , а на моменти беа и рамноправен противник на моќната селекција на Германија.

Одличен  беше голманот Столе Димитриевски кој одбрани неколку сериозни удари.

Германците во второто полувреме успеаа да постигнат четири гола во половина час.

Следни противница на Македонија се Ерменија и Исланд.

Strugaonline

фото: архива

Facebook Коментари