Македонската фудбалска репрезентација денеска оди во Букурешт

- Спорт
103

Македонската фудбалска репрезентација денеска со чартер лет ќе замине во Букурешт, каде ќе ги одигра двата од три натпревари во групата на Европското првенство против Австрија и против Украина.

Цел тим беше тестиран, сите тестови се негативни, што значи дека за среќа патуваат во комплетен состав.

Македонија на 13. јуни игра против Австрија, а четири дена подоцна и претстои натпреварот  со Украина.

Потоа заминуваат заАмстердам, каде е последниот натпревар од групата против Холандија кој се игра на 21. јуни.

Facebook Коментари