Македонската репрезентација ја совлада селекцијата на Грција

- Спорт
82

Македонската ракометна репрезентација, на домашен терен во Струмица  ја совлада селекцијата на  Грција со резултат 27-23 (13-11) и го освои првото место во групата 3 од квалификациите за Европското првенство 2020 година.

Ждрепката во која ќе ги добиеме противниците за ЕП 2о2о ќе се одржи на 28-ми јуни

 

Facebook Коментари