УЕФА ги помести датумите за финале во Лига шампиони и Лига Европа

- Спорт
123

УЕФА на денешната видео-конференција во соработка со сите земји-членки одлучи дека финалето на ЛШ ќе се игра на 27 јуни, а она на Лига Европа на 24 јуни.

Финалето во ЛШ требаше да се игра на 30-ти мај, а за Лига Европа на 27-ми мај, а одложувањето доаѓа поради ширењето на вирусот КОВИД 19.

Strugaonline

фото: архива

 

 

 

Facebook Коментари